Ndërlidhjet

ROMË / ISLAMABAD


Dy burime konfirmojnë se talibanët kanë kapur një figurë kyce të lëvizjes opozitare të Afganistanit. Shtypi islamik me qendër në Pakistan, raportoi herët në mëngjes së policia rezerviste Taliban kishte zënë rob Abdul Hakun, në jug të Kabulit. Lajmi është konfirmuar nga Mir Vais Shah, i biri i ish mbretit afganas, Mohamed Zahir Shah si dhe vëllai i të ndaluarit. Zyrtarë talibanë njoftuan para pak orësh se e kanë ekzekutuar liderin opozitar, Abduk Hak.
XS
SM
MD
LG