Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, lordi George Robertson ka shprehur besimin se, me miratimin e reformave që do të përmirësojnë gjendjen e shqiptarëve në vend, Maqedonia do të lëvizë drejt një paqe të suksesshme në javët e ardhshme. Në takimin me zyrtarë të 19 vendeve aleate dhe përfaqësues të 27 vendeve partnere të NATO-s përfshirë edhe ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë, lordi Robertson tha se ky vend ballkanik, para carmatimit të guerrilasve shqiptarë ka qenë disa herë pranë luftës civile.
XS
SM
MD
LG