Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë njofton se antraksi i hetuar në Kongres javën e kaluar mund të jetë prodhuar në Shtetet e Bashkuara ose jashtë tyre, në mënyrë të sofistikuar nga ndonjë mikrobiolog që e njeh teknologjinë e modifikimit të bakteries. Zëdhënësi, Ari Flecer, tha në konferencën e sotme për shtyp, se beson që për këtë të jenë të aftë një numër jo edhe i vogël shkencëtarësh në botë. Por ai shtoi se hetuesit nuk janë në gjendje momentalisht të përcaktojnë prodhuesit dhe lidhjet mes tyre dhe dërguesve.
XS
SM
MD
LG