Ndërlidhjet

LONDËR


Qeveria britanike do të angazhojë trupa që aktualisht gjenden në rajonin e Gjirit Persik në një mision të mundshëm tokësor në Afganistan. Ministri i forcave të armatosura dhe zëvendës-sekretari britanik i mbrojtjes, Adam Ingram, tha para Parlamentit se 200 forca speciale, që kanë marrë pjesë në stërvitjet ushtarake në shkretëtirën e Omanit, do të mbeten në luftanijet britanike që ndodhen afër bregdetit të Pakistanit, për operacione të mundshme brenda Afganistanit.
XS
SM
MD
LG