Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Talibanët në pushtet në Afgansiatn njoftuan se i kanë egzekutur me varje pes komandantë të opozitës, të cilët i kishin zënë në veri të Afgansitanit.
Agjencia Afgan Islamik Press thotë se talibanët i kanë zënë pes komandantët e opozitës dhe 15 luftëtarë pasi kishin zbrapsur ofenzivën e tyre tek Dar-e- Souf në provincën Samangan.
Dje, talibanët e zunë dhe e vranë Abdul Haq,heroin e rezistencës afgane ndaj forcave ruse në vitet e tetëdhjeta.
XS
SM
MD
LG