Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të sigurojnë mbi pesqind milionë dollarë ndihmë humanitare për popullin afgan dhe një miliardë dollarë për rajonin si tërësi, ka njoftuar drejtori i siguris së vendit,Tom Ridge.
Nga fillimi i muajit, presidenti i Shteteve të Bashkuara ,George Bush njoftoi për ndihmën humanitare prej 320 milion dollarë për refugjatët afganë që janë dyndur në Pakistan dhe vendet tjera kufitare.
XS
SM
MD
LG