Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia deri nga fundi i vitit do ti japë opozitës afgane –Aleancës Veriore 40 tanke dhe 100 automjete të blinduara, njofton agjencia interfaks, duke u thirrur në burime të paidentifikuara.
Thuhet se është paraparë dërgesa e 40 tankeve T-55 ,80 automjeteve të blinduara dhe disa dhietra transportues të blinduar.
XS
SM
MD
LG