Ndërlidhjet

RIAD


Ministri i jashtëm i Francës, Huber Vedrine arriti në Riad që të bisedojë me liderët e Arabisë Saudite për fushatën globale anti-terroriste e dhunën midis Palestinezëve dhe Izraelit.
Në një intervistë të publikuar në Riad ,Vedrine ka bër thirrje për themelimin e shtetit të pavarur palestinez, me kryeqytet Jerusalemin lindor, duke thënë se kjo është esenciale për paqën në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG