Ndërlidhjet

JERUSALEM


Komandantët vendorë izraelitë dhe palestinezë të sigurisë janë takuan që të koordinojnë planet për tërheqjen e izraelit nga qyteti Betlehem në Bregun Perëndimor dhe fshati Beit Jala- gjatë ditës, pa kurrfarë parakushtesh, siç ka thënë zyrtari palestinez,Jabril Rajoub.
Rajoub ka thënë se dy palët do të takohen sërish nesër me përfaqësues nga Shtetet e Bashkuara që të planifikojnë tërheqjen e Izraelit nga qytete të tjera që i okupoi pas vrasjes së ministrit të turizmit, në 17 tetor.
Udhëheqja palestineze është takuar mbrëmë, kurse sot u ka bër thirrje të gjitha grupeve palestineze që të ruajnë armëpushimin.
XS
SM
MD
LG