Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti Jugosllav, Vojisllav Koshtunica, mbrëmë ka patur një bisedë telefonike me ministrin e jashtëm të Rusisë, Igor Ivanov gjatë se cilës kanë biseduar lidhur me zgjedhjet e përgjithëshme të 17 nëntorit në Kosovë.
Biseda është bërë me iniciativën Ruse, thotë zyra e Koshtunicës, e presidenti jugosllav ka thënë se pozita e serbëve në Kosovë është e vështirë dhe nuk janë plotësuar kushtet për pjesëmarrjen e tyre në zgjedhje.
Ivanov ka thënë se e kupton problemin dhe ka konfirmuar besnikërinë e Moskës për implementimin e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit për Kosovën.
XS
SM
MD
LG