Ndërlidhjet

UASHINGTON


Deparetamenti i Mbrojtjes i Shtetetve të Bashkuara ka porositur nga firma Lockheed Martin prodhimin e një gjenerate të re avionësh ushtarakë, të cilët duhet të nxjerrin nga përdorimi madje katër tipe të tashëm avionësh –A-10,F-16,F-18 dhe Harrierët e marinës.
Firma Lockheed Martin ka fituar mbrëmë kontratën në kuadër të së cilës Pentagoni është obliguar që të blejë 3.000 aeroplanë me një çmim total prej 200 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG