Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Aviacioni i Shteteve të Basahkuara sot ka bombarduar disa kampe terroriste dhe caqe ushtarake talibane afër Kandaharit, Kabulit, Jalalabadit, Heratit,Mazar-i- Sharifit dhe Talokanit dhe këto bombardime kanë qenë nga më të fuqishmet gjatë fushatës trejavëshe kundër terrorizmit.
Ndërkohë, komandanti i forcave të Aleancës Veriore, gjenerali Abdulrashid Dostun thotë se trupat e tij tani ndodhen pesë kilometra afër aeroportit të Mazar-i-Sharifit, kurse talibanët pretendojnë se e kanë zbrapsur sulmin.
XS
SM
MD
LG