Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka vendosur që ta shtyjë për kohë të pacaktuar tërheqjen e planifikuar për sonte të trupave të tijë nga qyteti Betlehem i Bregutt Perëndimor dhe fshati i afërt Beit Jala, për shkat të përtëritjes së dhunës.
Një zyrtar anonim nga zyra e kryeministrit Ariel Sharon citohet të ketë thënë se palestinezët nuk përmbushën një marrëveshje për armëpushimin që e arritën shefat e siguris së dy palëve.
Negociatori i lartë palestinez, Saeb Erakat ka thënë se shtyrja e tërheqjes dëshmon se Ariel Sharon dëshiron të vazhdojë rrugën e dhunës .
XS
SM
MD
LG