Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka bombarduar në orët e nëngjezit caqe ushtarake talibane brenda dhe rreth Kabullit ,ndërkohë që fushata në Afganistan ka hyrë në javën e katërt .
Avionët kanë sulmuar instalime ushtarake që mbështesin vijat e frontit të talibanëve në veri të Kabulit,në konfrontimet e tyre me forcat opozitare të Aleancës Veriore.
Ka vepruar edhe artileria kundërajrore talibane ,por pa efekt.
XS
SM
MD
LG