Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder ka deklaruar në Islamabad se talibanët që mbajnë pushtetin në Afgansiatan duhet të largohen me qëllim të vendosjes së paqës dhe një qeverie satabile.Kancelari u takua me presidentin e Pakistanit, Pervez Musharaf dhe ka thënë se çdo qeveri pas talibane duhet të ketë mbrojtjen e Kombeve të Bashkuara dhe duhet të punojë nën ombrellën e OKB-së.
XS
SM
MD
LG