Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Militantë të dyshuar Myslimanë kanë hapur zjarrë dhe kanë vrarë 15 besimtarë të Krishterë dhe një polic ,derisa ndodheshin në meshë në një kishë katolike në qytetin Bahavalpur të Pakistanit.
Papa Gjon Pali i Dytë e ka dënuar vrasjen si akt djallëzor, tragjik e mostolerance.
XS
SM
MD
LG