Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dy palestinezë të armatosur kanë hapur zjarr në qytetin verior Hadera të Izraelit dhe kanë vrarë tre izraelit e plagosur shumë të tjerë, para se të bien edhe vetë nga plumbat e policisë.
Më herët është vrarë edhe një qytetar izrelit tek një fshat afër Bregut Perëndimor.
Izraeli mbrëmë suspendoi tërheqjen e trupave nga qyteti Betlehem dhe fshati Beit Jalla të kontrolluara nga poalestinezët, për shkak të përtëritjes së dhunës.
XS
SM
MD
LG