Ndërlidhjet

PEKIN


Mediat e Kinës raportojnë për një masakër që ka ndodhur dje në një fshat në provincën Shanxi ku janë vrarë 14 njerëz nga banda gangsterësh.
Nga Kina njoftohet edhe për një tërmet me forcë prej 6 shkallësh të Rihterit që ka goditur rajonet e provincës Yunnan dhe ka shembur 3.400 objekte dhe ka lënë të vdekur një person.
XS
SM
MD
LG