Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefat e diplomacisë së Bashkimit Evropian në takimin e nesërm në Luksemburg do të theksojnë rëndësin kyçe të zgjedhjeve të 17 nëntorit në Kosovë dhe pjesëmarrjen masive të të gjitha bashkësive në zgjedhje. Ata kënë theksuar se pesëmbëdhjetë vendet e Bashkimit Evropian konsiderojnë se autoritetet e Beogradit duhet të bindin serbët e Kosovës se pjesëmarrja në zgjedhje është në interesin e tyre.
XS
SM
MD
LG