Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat dhe tankset izraelite filluan tërheqjen nga pozicionet e pushtuara 10 ditë më parë në qytetet e vet-administruara palestineze, Betlehem dhe Beit-Jala. Tërheqjen e paralajmëroi më herët edhe kryeministri izraelit Ariel Sharon. Kabineti izraelit e ka marrë këte vendim megjithë dy sulmet e sotme nga palestinezë që lanë të vdekur pesë izraelitë.
XS
SM
MD
LG