Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes ,Donald Rumsfeld ka thënë se Shtetet e Bashkuara presin që fushata e tyre antiterroriste në Afgansitan të jetë angazhim i gjatë.
Rumsfeld dhe ministri britanik i mbrojtjes, Jack Straw besojnë se fushata tre javëshe e sulmeve ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara ka arritur suksese të qarta ushtarake kundër talibanëve.
Ramsfeld ka sinjalizuar se fushata ushtarake në Afgansistan mund të mos ndëpritet gjatë muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG