Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder u ka bër thirrje Indisë dhe Pakistanit që të vazhdojnë dialogun lidhur me rajonin e trazuar të Kashmirit.
Gjatë bisedimeve me udhehqjen e Indisë në Nju Delhi,kancelari Schroeder ka thënë se konflikti në Kashmir duhet të zgjidhet me bisedime bilaterale.
Kryeministri i Indisë,Vajpayee nuk ka komentuar këshillat e kancelarit Schroeder, por ka kërkuar nga Pakistani që të ndërpresë çfardo mbështetje ”të terrorizmin përtej kufirit” në Kashmir.
XS
SM
MD
LG