Ndërlidhjet

HONG KONG


Presidentja e Filipineve,Gloria Macapagal Arroyo duke iu drejtuar tubimit të Forumit Botëror Ekonomik në Hong Kong ka bër thirrje për luftimin e varfërisë, që e ka cilësuar si terren për kultivimin e terrorizmit.
“Prioriteti i parë dhe më urgjent është luftimi i terrorizmit,kurse prioriteti tjetër është bashkëpunimi global dhe rajonal për të nxjerrë ekonominë globale nga pragu i recesionit”, ka thënë presidentja e Filipineve.
XS
SM
MD
LG