Ndërlidhjet

DUSHANBE


Liderët e Aleancës Veriore anti- talibane kanë vazhduar thirrjet forcave të Shteteve të Bashkuara për sulme më efektive ajrore ndaj pozitave talibane dhe koordinim të bombardimeve me aksionet e tyre në Afgansistan.
Abdul Valid ,atashe ushtarak pran ambasadës Afgane të kontrolluar nga opozita në kryeqytetin e Taxhikistanit ka thënë se Aleanca planifikon të fillojë kësaj jave një operacion për marrjen e qytetit Mazar-i Sharif në veri të Afgansiatnit, para fillimit të muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG