Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari britanik i mbrojtjes,Geoff Hoon ka theksuar se nuk ka kurrfarë plasaritje në koalicionin ndërkombëtar për luftimin e terrorizmit ,të cilin e udhëheqin Shtetet e Bashkuara dhe ai mbetet unik.
Në një konferencë të mbajtur specialisht për gazetarët arabë,ministri britanik ka përsëritur deklaratat e liderëve amerikanë se Irakun nuk e ndërlidhin prova të forta me sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara dhe se nuk egzistojnë plane për zgjerimin e luftlës anti-terroriste në Irak.
XS
SM
MD
LG