Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithëshëm i OKB-së Kofi Annan u ka bërë thirrje Gjeorgjisë dhe palës Abhaze që ti këthehen bisedimeve politike që të pasjisin situatën shum të ashpërsuar në rajonet kufitare.
Në një raport të ri drejtuar Këshillit të Sigurimit,Annan thotë se mungesa e bisedimeve kuptimplote midis dy palëve e vë në pikëpyetje të gjithë procesin paqësor midis Gjorgjisë dhe Abhazisë.
XS
SM
MD
LG