Ndërlidhjet

NJU JORK


Autoritetet e qytetit të Nju Jorkut thonë që testimet paraprake dëshmojnë se një punonjëse e spitalit të Manhatanit, është e sëmurë nga forma më e rëndë e antraksit. Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudolf Xhuliani, tha se gruaja 61 vjecare është në gjendje kritike shëndetësore. Deri tani, konfirmohen tre raste vdekjeje dhe infektimi i gjashtë personave të tjerë nga ekspozimi ndaj antraksit që prek rrugët e frymëmarrjes.
XS
SM
MD
LG