Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Kamnei, tha sot se cdo përmirësim i marrëdhënieve mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të dëmtonte interesat kombëtare. Në një fjalim për televizionin shtetëror iranian, Kamnei i cilësoi “naivë” të githë ata, që sipas tij, ngrinin qoftë edhe cështjen e fillimit të negocijatave me Uashingtonin. Udhëheqësi suprem i Iranit tha se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë ta përfshijnë Teheranin në konfliktin afganas.
XS
SM
MD
LG