Ndërlidhjet

ROMË


Lideri palestinez Jaser Arafat, i ka bërë thirrje kryeministrit izraelit Ariel Sharon që të rihapë bisedimet për zgjidhjen e konfliktit në Lindjen e Mesme. Arafati ndodhet për një vizitë në Romë ku po takohet me zyrtarë të lartë italianë si dhe me papën Gjon Pali i dytë.
XS
SM
MD
LG