Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni ushtarak amerikan ka vazhduar bombardimin e objektivave të policisë rezerviste talibane dhe rrjetit terrorist Al-Kaida në kryeqytetin Kabul dhe qytetin Kandahar, pas një pauze disa orëshe gjatë natës. Sipas shtypit islamik me bazë në Pakistan, fushata ajrore është zgjeruar sot në provincën Paktika.
XS
SM
MD
LG