Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka bërë thirrje për ndalimin e sulmeve ajrore mbi Afganistanin, me qëllim që të bëhet i mundur dërgimi i ndihmave humanitare për civilët. Kombet e Bashkuara ngulmojnë në furnizimin e popullsisë afganase me ushqime dhe të tjera pajisje jetike, përpara fillimit të dimrit.
XS
SM
MD
LG