Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara tha se i dërguari special për Afganistanin, Lakdar Brahimi dhe presidenti i Pakistanit, gjenerali Pervez Musharraf, kanë rëne dakort se cdo qeveri e ardhme në Afganistan duhet të ruajë marrëdhënie miqësore me fqinjët dhe të reflektojë përbërjen etnike të vendit. Brahimi dhe Musharraf nënvizuan po ashtu se një marrëveshje mbi Afganistanin duhet të respektojë integritetin territorial të tij.
XS
SM
MD
LG