Ndërlidhjet

UASHINGTON / JERUZALEM


Shtetet e Bashkuara u kanë kërkuar autoriteteve izraelite të ndalin shkatërrimin e vendbanimeve palestineze në Jeruzalemin lindor si dhe të tërheqin trupat nga rajonet e vet-administruara palestineze në Bregun Perëndimor – deklaroi zëdhënësi i Departamentit te Shtetit, Ricard Baucër. Ndërkaq, ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres, bën të ditur se ekziston mundësia që të takohet shumë shpejt me udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat në Spanjë, ndërsa sinjalizoi se është duke përpiluar një projekt të ri paqeje.
XS
SM
MD
LG