Ndërlidhjet

ROMË


Lideri palestinez Jaser Arafat, i ka bërë thirrje kryeministrit izraelit Ariel Sharon që të rihapë bisedimet për zgjidhjen e konfliktit disa vjecar dy palësh. Arafat i bëri këto komente gjatë qëndrimit në Romë dhe takimeve atje me zyrtarë të lartë italianë dhe me papën Gjon Pali i dytë. Papa 81 vjecar ftoi për dhënien fund dhunës dhe rifillimin e bisedimeve të paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG