Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara ,George Bush ka biseduar mbrëmë në linjë telefonike me presidentët e Azerbejxhanit dhe Armenisë ,Heydar Aliyev dhe Robert Kocharian lidhur me terrorizmin ndërkombëtar dhe konfliktin në në Nagorno-Karabah,njohton Shtëpia e Bardhë.
Zëdhënësi Ari Fleischer ka thënë se gjatë bisës telefonike të tre presidentët kanë riafirmuar zotimet e tyre ndaj paqës dhe stabilitetit në rajonin e Kaukazit dhe për avancimin e përpjekjeve për arritjen e zgjidhjes paqësore në Nagorno-Karabah.
XS
SM
MD
LG