Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i jashtëm britanik, Jack Straw ka deklaruar në Moskë se Perëndimi është i gatshëm që ta përfshijë Rusinë në një partneritet të ri për sigurinë.
Para takimit me ministrin e jashtëm Rus, Straw ka fulur për ndërtimin e një balaci më të gjërë të besimit me Rusinë.
Shefat e diplomacive të dy vendeve pritet të diskutojnë ardhmërinë e Afganistanit, situatën në Lindje të Afërt dhe në Ballkan.
XS
SM
MD
LG