Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm të Britanisë dhe Rusisë, Jack Straw dhe Igor Ivanov thonë se ata janë të një mendje se si duhet të duket qeveria e re në Afganitanin pas-taliban. Ata mendojnë se nuk duhet të ketë vend në te për talibanët fanatikë.
Shefi i diplomacisë britanike takoi edhe presidentin e Rusisë, Vlladimir Putin në Kremlin që të diskutojë lidhur me Afgansistanin. Ivanov ndërkaq, sonte udhëton në Uashington ku do të ketë bisedime me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell.
XS
SM
MD
LG