Ndërlidhjet

QUETTA/PAKISTAN


Komisioneri i lartë i UNHCR-s, Lud Lubers, u ka bërë thirrje Iranit dhe Pakistanit që t’i hapin kufijtë e tyre për refugjatët afganë. Zëdhënës të UNHCR-së njoftojnë ndërkohë se ushtarë të armatosur talibanë kanë pushtuar një zyrë të kësaj agjencie në Spin Boldak, qytet në kufirin jugor të Afganistanit, kurse situata në kampin e atjeshëm të refugjatëve po keqësohet.
XS
SM
MD
LG