Ndërlidhjet

BEOGRAD


“Hetuesit e Serbisë kanë zhvarrosur 405 kufoma dhe presin që në varrezat masive në Batajnicës të gjejnë edhe 400 viktima të tjera të fushatës së Sllobodan Millosheviqit në Kosovë”, - ka thënë zyrtari i lartë i policisë serbe, Dragan Karleusha.
Karleusha ka thënë më tej se ato kufoma janë me gjasë të shumtët shqiptarë nga Kosova të vrarë jo në betejë, por në akte kriminale dhe janë transportuar atje. “Kjo është e tmerrshme”,- ka thënë Karleusha.
XS
SM
MD
LG