Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri i Britanisë,Tony Blair u ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që ti japin fund dhunës dhe ti këthehen procesit të paqës.
Në konferencë për shtypin pas bisedimeve me liderë izraelitë në Jerusalem, Blair ka thënë se parimet themelore për paqë në rajon kërkojnë siguri për Izraelin dhe krijimin e shtetit palestinez.
Gjatë turneut në vendet e Lindjes së Afërt, Toni Bler do të takojë edhe liderin palestinez, Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG