Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara,George Bush do të takojë javën e ardhëshme liderët e Britanisë,Francës,Indisë dhe Pakistanit që të diskutojë luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar,njofton Shtëpia e Bardhë.
Condoleezza Rice,këshilltare për sigurinë kombëtare e presidentit ka thënë se George Bush do tu drejtojë një fjalim nëpërmejt satelitit edhe liderëve të vendeve nga Evropa lindore, gjatë takimit të tyre në Varshavë.
Rice ka thënë se presidenti Bush planifikon edhe një fjalim drejtuar popullit amerikan me ç,rast do të definojë më tej natyrën e përgjigjes globale ndaj terrorizmit dhe do të përshkruaj progresin e luftës kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG