Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë ndërmend të rrisin numrin e trupave në terren në Afganistan që tu asistojnë forcave të cilat luftojnë kundër talibanëve në pushtet,ka thënë sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld.
Ramsfeld ka thënë se trupat plotësuese do të jenë gjithashtu në pozitë që të sigurojnë informata më të mira për avionët amerikanë që bombardojnë forcat talibane dhe vendstrehimet e terroristëve të dyshuar.
Ndërkaq, këshilltarja për sigurinë nacionale,Condoleezza Rice ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund ti lejojnë vetes ndalimin e sulmeve ajrore dhe raketore në Afganistan gjatë muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG