Ndërlidhjet

PRAGË


Republika Çeke është dakorduar që të dërgojë 300 trupa të specializuara për të ndihmuar fushatën ushtarake të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan.
Kryeministri çek, Milos Zeman ka ofruar të dërgojë trupa të specializuara për detektimin dhe mbrojtjen nga arëmt kimike,në përgjigje të një kërkese direkte të ambasadorit amerikan në Pragë,Craig Stapleton.
XS
SM
MD
LG