Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forca stabilizuese në Bosnjë e udhëhequr nga NATO ka dhënë hollësi për armët e gjetura nga fillimi i javës në dy vend-strehime afër qytetit Han Pijesak të kontrolluar nga serbët.
Zëdhënësi i SFOR-it,kapiteni Daryl Morrel ka thënë në Sarajevë se paqëruajtësit,veç tjerash kishin gjetur edhe 6 lansues raketash tokë-ajër,të cilët mbahen në sup të krahut.
Rajoni rreth Han Pjesakut besohet të jetë vendi ku strehohet edhe Radovan Karaxhiq dhe gjenerali Ratko Mladiq, të akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime lufte.
XS
SM
MD
LG