Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini thotë se afro 3.500 ushtarë rus dhe nja 11 mijë luftëtarë çeçen janë vrarë që kur Rusia filloi, siç e quan ajo-operacionin anti-terrorist në Çeçeni në tetor të vitit 1999.
Kremlini njoftoi sot se mbi 11 mijë e 600 ushtarë janë plagosur gjatë operacioneve ushtarake.
XS
SM
MD
LG