Ndërlidhjet

RIGA


Ministri gjerman i mbrojtjes ,Rudolf Sharping ka deklaruar se është i ngazllyer me përparimet që kanë bërë shtetet Baltike drejtë anëtarësimit në NATO.
Sharping takoi në Riga homologun e tij nga Letonia dhe deklaroi pas bisedimeve se NATO dëshiron ti vlerësoj shtetet Balltike në tërësi kur do të vendosë për kualifikimin e tyre për anëtarësim.
XS
SM
MD
LG