Ndërlidhjet

RAMALLAH / MAJORKA


Ushtria izraelite njofton se një palestinez i armatosur ka vrarë një izraelit dhe ka plagosur një tjetër në afërsi të qytetit Ramallah të Bregut Perëndimor. Ngjarja ka ndodhur ndërsa ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres dhe lideri palestinez Jaser Arafat, pritet të takohen në anekset e një konference për zhvillimin ekonomik që mbahet në ishullin spanjoll, Majorka, ndonëse nuk është bërë publike mundësia e zhvillimit të negocijatave mes tyre.
XS
SM
MD
LG