Ndërlidhjet

TORKHAM - Pakistan


Lëvizja Taliban liroi gazetarin francez Mishel Peyrar, i cili kaloi sot kufirin me Pakistanin, pas rreth një muaj arresti. Gazetari hyri në Afganistan më 9 tetor i maskuar si grua dhe autoritetet talibane e ndaluan asokohe me akuzën për spiunazh.
XS
SM
MD
LG