Ndërlidhjet

PESHAVAR


Lideri i një partie fundamentaliste të Pakistanit, Qazi Hussain Ahmed ka akuzuar presidentin e Pakistanmit, gjeneralin Pervez Musharaf të ketë tradhëtuar popullin afgan dhe e ka quajtur jolegjitime qeverin e tij.
Lideri i partisë radikale “Jamaat-i- Islami” ndodhet nën arrest shtëpiak që të parandalohet të udheqë një protestë anti-amerikane të thirrur gjatë ditës në Peshavar.
Ndërkohë policia e Pakistanit njoftoi se ka arrestuar edhe personin e dytë në Karaçi në lidhje me dërgimin e letrave me postë atje që besohet se mbanin antraks.
XS
SM
MD
LG