Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Britanisë, Tony Blair pritet të takojë sonte në Londër presidentin e Francës, Jacque Chirac, kancelarin gjerman Gerhard Schroeder dhe kryeministrin e Italisë, Silvio Berlusconi që të diskutojnë luftën kundër terrorit.
Takimi është pjesë e një jave përplot aktivitetesh diplomatike lidhur me fushatën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan.
Blair takon të mërkurën në Uashington, George Bushin, kurse presidenti amerikan do takojë gjithashtu kësaj jave liderët e Francës, Indisë, Brazilit, Irlandës dhe Algjerisë.
XS
SM
MD
LG